Російські окупанти вкрали найбільшу сонячну електростанцію в Україні

Російські окупанти вкрали найбільшу сонячну електростанцію в Україні

Місцеві жителі розповіли, що російські загарбники увійшли на Токмакську сонячну електростанцію в Запорізькій області, а потім приступили до демонтажу та захоплення сонячних панелей на станції, пише Express.

Токмацька сонячна електростанція – найбільша сонячна електростанція в Україні, її панелі розтягнулися на 96 га, або близько 100 футбольних полів. У цьому ж регіоні російські війська також окупували Запорізьку АЕС – найбільшу в Європі – після небезпечного та широко засудженого обстрілу об’єкта. За останньою інформацією Агентства з ядерної енергії, лише два з шести реакторів станції досі підключені до мережі.

Російські війська також намагалися захопити Чорнобильську АЕС, але наприкінці березня контроль повернувся до української влади, повідомило тоді Міжнародне агентство з атомної енергії.

У перші дні повномасштабної війни ворожі сили обстріляли газопровід у Харкові, другому за величиною місті України. Повідомляється, що постраждали також інші установки.

Однак на початку цього місяця міністр енергетики України виступив з промовою, пообіцявши принизити Володимира Путіна, відновивши енергетичну інфраструктуру України, щоб вона була кращою, ніж раніше.

Виступаючи через відеозв’язок на конференції Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) у Данії, Герман Галущенко висловив сум щодо того, що російські атаки завдали «багато втрат, на жаль, персоналу нашої енергетичної галузі».

Він додав: «Агресивна війна, яку Росія веде проти нашої країни, сильно пошкодила нашу інфраструктуру. На якійсь території [вона] повністю зруйнована. Нам потрібно буде відбудовувати».

Leave a Reply

Your email address will not be published.