Росіяни розгромили та замінували українську школу, залишивши дітям послання про мир

Росіяни розгромили та замінували українську школу, залишивши дітям послання про мир

Коли в березні українські війська відновили контроль над Катюжанкою, селом на північ від Києва, яке більше місяця перебувало під російською окупацією, вони виявили місцеву школу зруйнованою, пише CNN.

Будь-яку техніку, яку не викрали, розбили, на шкільному подвір’ї був імпровізований цвинтар, на футбольному полі вирили глибокі траншеї.

В одній із зруйнованих аудиторій, крейдою на великій зеленій дошці, що висіла на стіні трохи нижче портрета Ісаака Ньютона, вони написали лист, адресований учням і підписаний «Росіяни».

Там було написано: «Живіть у мирі, бережіть себе і не повторюйте помилок старших. Україна і Росія один народ!!! Мир вам, брати і сестри!” Записка російською мовою була однією з кількох, що залишилися на дошках, розкиданих навколо будівлі. «Ми за мир у всьому світі», – написано на іншій. «Сподіваємося, що ми будемо дружні! Успіхів вам у навчанні! Бережи вас Бог!» – йдеться на третій. Фото дивіться тут.

Микола Мікітчик, директор середньої школи Катюжанки, сказав, що відчув огиду, коли знайшов нотатки.

«Написали «Росіяни і українці — брати» і при цьому пограбували школу… Зруйнували комп’ютери, винесли жорсткі диски, забрали ноутбуки, принтери, нічого в школі не залишили! Це варварство і лицемірство», – сказав він.

Мікітчик повідомив CNN, що на території школи були знайдені три протитанкові міни, кілька світлошумових гранат і магазини кулеметів з кулями. Кухня, нещодавно відремонтована новим обладнанням, яким до початку війни щодня годувала понад 500 дітей, була повністю зруйнована.

Директор підрахував матеріальну шкоду, завдану російськими військами: це близько 5 мільйонів гривень (170 тисяч доларів) і сказав, що не може уявити, що учні повернуться найближчим часом.