Нарешті: Сенат США ухвалив $40 млрд додаткової допомоги Україні

Нарешті: Сенат США ухвалив $40 млрд додаткової допомоги Україні

Сенат у четвер схвалив понад 40 мільярдів доларів додаткової гуманітарної та військової допомоги Україні, пише USA Today.

Законопроект, який зараз направляється на підпис президенту Джо Байдену, втричі перевищує суму допомоги, яку США вже надали розореній війною країні, яка намагається відбити вторгнення Росії. Він пройшов із голосами 86-11, при цьому більшість республіканців приєдналися до кожного демократа у схваленні законопроекту.

«Пакет допомоги задовольнить великі потреби українського народу, який бореться за своє виживання, – заявив лідер більшості в Сенаті Чак Шумер прямо перед голосуванням. – Це боротьба, від якої ми не можемо відмовитися. Передаючи цю невідкладну допомогу, Сенат може сказати українському народу: «Допомога вже на шляху».

Сума, затверджена в четвер, на 7 мільярдів доларів більше, ніж спочатку просив Байден. Пакет включає понад 20 мільярдів доларів для Пентагону для надання зброї, розвідки та навчання та майже 14 мільярдів доларів для Державного департаменту на продовольчу допомогу, допомогу біженцям та інші дипломатичні програми.

Разом із 13,6 млрд доларів, прийнятих у березні, загальні 53,7 млрд доларів, затверджені Конгресом цього року, становлять приблизно 81% оборонного бюджету Росії на 2021 рік. І це понад чверть довоєнної економіки України.

У березні Конгрес схвалив Україні 13,6 мільярдів доларів, у тому числі 6,5 мільярда доларів на допомогу в поповненні арсеналу України, розміщенні американських військ у регіоні та надання розвідувальної підтримки. Майже 6 мільярдів доларів пішли на гуманітарну та економічну підтримку регіону.