24 Червня, 2024

Шість президентів України: хто вони і чим запам’ятались. “Ці руки нічого не крали,”- Віктор Ющенко

Через кілька днів українці усього світу відзначатимуть День Незалежності України і UA Diaspora із посиланням на ВВС News Україна зібрала найцікавіші та найпоказовіші моменти з правління усіх шістьох президентів України. Отож, говоримо про третього президента України Віктора Ющенка.

Віктор Ющенко (2005-2010)

Чим запам’ятався: Віктор Ющенко став першим президент України, який прийшов до влади внаслідок масових протестів під час Помаранчевої революції – протесту проти масової фальсифікації на виборах 2004 року на користь його головного суперника Віктора Януковича. У час його правління почала діяти нова версія Конституції України зі значно послабленими повноваженнями президента та посиленою роллю парламенту. Він запам’ятався жорстким протистоянням з прем’єр-міністрами Віктором Януковичем та Юлією Тимошенко, яких сам у силу обставин подавав на затвердження парламенту. Віктор Ющенко – перший президент України, який розпустив Верховну Раду і у 2007 році відбулись дочасні вибори.

Пан Ющенко чи не найбільше запам’ятався гуманітарною політикою: відродженням пам’яті про Голодомор і побудовою меморіального комплексу у Києві, відродженням “Мистецького арсеналу” як центру культурного життя столиці та відродженням козацької столиці у Батурині. Українці також запам’ятали тривалі розповіді президента у численних інтерв’ю про історію України з прадавніх часів та про Трипільську культуру.

Перша леді: Віктор Ющенко – єдиний президент України, який офіційно розлучався, і перша леді Катерина Ющенко була його другою офіційною дружиною. До одруження з Віктором Ющенком Катерина Чумаченко була громадянкою США.

Найважливіші геополітичні рішення: Віктор Ющенко добивався отримання Плану дій щодо членства в НАТО й був за крок до цього влітку 2008 року. У 2008 році пан Ющенко зробив спробу отримати томос про автокефалію української церкви, яка, втім, не була успішною. Також пан Ющенко у 2008 році започаткував діалог з ЄС про отримання Україною безвізового режиму. У 2007 році президент розпочав перемовини про заміну Угоди про партнерство та співробітництво з ЄС на новий посилений формат співпраці – Угоду про асоціацію з ЄС.

Також варто пригадати, що через відверто прозахідну політику виникали постійні конфлікти з Росією, серед наслідків яких було дві великі газові кризи, коли РФ на новорічні свята перекривала постачання газу.

Меми та відомі цитати:  “Любі друзі” – мем, яким почали називати найближче оточення президента. Цей вислів пішов від улюбленого звертання Ющенка до всіх присутніх “Любі друзі”. А памʼятаєте цю крилату фразу? “Ці руки нічого не крали” – найвідоміше висловлювання Ющенка на дебатах з Віктором Януковичем. І ще одне : “Набрався боргів, як сучка блох” – оцінка Ющенком кредитної політики уряду Тимошенко.

Хобі: Найбільшими хобі Віктора Ющенка є бджільництво та збирання предметів старовини. Ющенко має великі пасіки, а також любить сам купувати старовинні речі.

Читайте також про першого та другого президентів України.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *