12 Червня, 2024

Шість президентів України: хто вони і чим запам’ятались. Жити по-новому. Петро Порошенко

Через кілька днів українці усього світу відзначатимуть День Незалежності України і UA Diaspora із посиланням на ВВС News Україна зібрала найцікавіші та найпоказовіші моменти з правління усіх шістьох президентів України. Сьогодні ми говоримо про Петра Порошенка.

Петро Порошенко (2014-2019)

Чим запам’ятався: Єдиний президент України, який на виборах переміг в усіх регіонах України, де проводилось голосування. Весь свій строк повноважень працював в умовах збройного конфлікту і протистояння України з Росією. Запам’ятався обіцянкою швидко завершити конфлікт на Донбасі, заявивши, що “АТО має тривати години, а не місяці”. В кінці каденції він вибачився за занадто обнадійливі слова.

Порошенко – перший президент, який вільно володів англійською мовою і міг спілкуватись під час міжнародних зустрічей без перекладача. Під час його президентства, протягом 2014-2015 років, відбулися стрімка девальвація гривні у кілька разів, а також спад економіки. Майже рік тривало протистояння колишніх друзів та соратників Петра Порошенка і екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, в якого Порошенко забрав раніше виданий український паспорт та якого врешті видворили з України.

Перша леді: Марина Порошенко стала однією з найпублічніших дружин президента в історії України. Окрім супроводу президента під час візитів та заходів, вона навіть намагалась вести свою програму на ТБ.

Найважливіші геополітичні рішення: Порошенко укладав Мінські угоди, щоб зупинити активні бойові дії на Донбасі. Петро Порошенко підписав Угоду про Асоціацію з ЄС, а за його президентства Україна виконала вимоги для отримання безвізового режиму й він почав діяти.

За його ініціативи Україна припинила дію Угоди про дружбу та співробітництво з Росією. Він також ініціював закріплення в Конституції України курсу на вступ до НАТО та ЄС. Петро Порошенко лобіював створення в Україні незалежної від Москви помісної православної церкви та отримання від Вселенського патріарха томосу про автокефалію, в якому навіть згадане його ім’я.

Відомі цитати, меми та курйози: Головний слоган виборчої кампанії 2014 року “Жити по-новому” в останні роки президентства Порошенка став справжнім мемом, який використовували для позначення негативних сторін життя України.

“Липецька фабрика” – назва кондитерської фабрики Roshen стала мемом у критиків Порошенка, які вимагали, аби він негайно позбавився бізнесу в Росії. “Сліпий траст” – траст, у який він передав свої активи для управління, також став ходовим висловом у критиків президента. “Лічені тижні” – ця фраза-обіцянка Порошенка про безвіз стала крилатою. “Геть від Москви”, – часто повторював Петро Порошенко, цитуючи відомого українського класика Миколу Хвильового.

Інавгурація Петра Порошенка відзначилась тим, що на самому її початку знепритомнів солдат почесного караулу. Таких випадків було дуже багато, а останній раз жінка-військовий знепритомніла під час його промови за кілька тижнів до закінчення повноважень.

Хобі: Порошенко постійно повторював, що має дуже мало часу на розваги. Проте серед його хобі називали читання книжок, принаймні він кожного року ходив на виставку “Книжковий Арсенал”.

Петро Порошенко під анонімними профілями також любив читати соціальні мережі. Також читайте про Леонадіа Кравчука, Леоніда Кучму, Віктора Ющенка та Віктора Януковича.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *