13 Червня, 2024

Союз українок Америки презентували історичне видання книги про жінок у Визвольній війні

Союз українок Америки (СУА) на свой сторінці у Фейсбук розповіли про видання книги «Жінки у Визвольній війні: історії, біографії, спогади. 1917 – 1930».

“За сприяння Союзу Українок Америки вийшла друком книжка “Жінки у Визвольній війні: історії, біографії, спогади. 1917 – 1930”. В ній – чимало біографій про членкинь СУА першої половини ХХ ст. У 1937 р. графік Павло Ковжун у статті “Українська жінка в огні революції” висловив здивування, що за 20 літ так мало зроблено, щоб зберегти спогади про події 1917 – 1920-х років. А вони ж, хоч і яскраві, помалу забуваються.

Особливо великої кривди завдано жінкам-революціонеркам, жінкам-воячкам, таке враження, що вони не брали участі “в найбільшому національному і соціальному зриві” нашого народу. А українська жінка “умирала на полі бою, вмирала в льохах денікінських контррозвідок, в льохах чрезвичайок”.За наступні 80 років зроблено ще менше… Як не соромно визнати, але ця книжка, по суті, є першою спробою зібрати і систематизувати нариси і спомини про славні імена наших козачок та сестер милосердя доби УНР, які вміли і воювати, і гоїти рани”, – йдеться у повідомленні.

Автором книги став відомий громадський діяч, краєзнавець, письменник, дослідник історії Визвольної боротьби українського народу першої половини XX століття та президент Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль. Співупорядниками видання є Юрій Юзич та Владислав Карпенко.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *