Українські збройні сили продовжують активні бойові дії на території Курської області Російської Федерації, що викликало значний резонанс як у міжнародних, так і в російських ЗМІ. За повідомленнями Міністерства оборони Росії, бої тривають вже кілька днів, і російські військові змушені стягувати до регіону додаткові резерви для стримування наступу. Про це розповідає Censor.NET.
Пентагон, однак, не вважає ці події ескалацією конфлікту. За словами заступниці прессекретаря Пентагону Сабріни Сінгх, Україна діє в рамках своїх стратегічних цілей, намагаючись забезпечити успіх на полі бою.
«Ми не вважаємо це ескалацією у жодному разі. Україна робить те, що їй необхідно для досягнення успіху на полі бою», — зазначила Сінгх. Вона також запевнила, що Сполучені Штати продовжуватимуть надавати Україні необхідну військову допомогу для досягнення цілей.
Російська влада раніше заявила про спроби українських військ прорвати державний кордон. Однак, за їхніми словами, просування українських сил углиб території Росії не сталося. Попри це, з’являються численні відеоматеріали, на яких видно, як група російських військовополонених рухається під конвоєм українських військових на одній із доріг Курської області. Також є багато відео з Суджі, яку наразі контролюють українські військові.
Реакція на ці події з боку союзників була підтримуючою. Так, голова комітету з оборони Бундестагу, Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн, висловила підтримку діям Збройних Сил України, побажавши їм успіху в цій операції. Міністерство оборони Франції назвало український наступ у Курській області «початковим успіхом», що свідчить про певні позитивні результати для України.
Водночас у Росії офіційні особи, включаючи президента Володимира Путіна, називають ці події «масштабною провокацією» з боку України. Проте українська влада поки що не надає офіційних коментарів щодо ситуації в Курській області, зберігаючи певну інформаційну тишу.
За повідомленням The Washington Post, українські сили змогли взяти під контроль газову станцію в місті Суджа, що може мати значний вплив на подальший розвиток подій у регіоні. Це підкріплює думку про те, що українська операція на цьому напрямку має стратегічне значення.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що організація не має інформації про ці події, оскільки її представники не перебувають у цьому районі.