Якщо Росія й надалі продовжить війну проти України, Сполучені Штати розглянуть можливість виходу з мирних переговорів. Це означатиме визнання відмови Москви від співпраці. Про це заявив тимчасовий заступник постійного представника США при ООН Джон Келлі під час засідання Радбезу ООН у четвер, повідомляє кореспондент Укрінформу з Нью-Йорка.
Дипломат зазначив, що минуло понад три місяці відтоді, як Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію з вимогою швидкого завершення конфлікту між Росією та Україною. За його словами, Сполучені Штати «невтомно працювали з обома сторонами, шукаючи шлях до миру». США запропонували негайне, безумовне та всеосяжне припинення вогню. Україна цю пропозицію беззастережно підтримала — очікується відповідь Росії.
Келлі підкреслив, що Москва має не лише подати письмові умови перемир’я, але й продемонструвати серйозність своїх намірів діями. Представник США наголосив:
«Ми засуджуємо рішення Росії на вихідних здійснити одні з найбільших за час війни ракетних і дронових атак по Україні. Це зневага до людського життя й жодним чином не свідчить про прагнення до миру. Це має припинитися»
Якщо Кремль продовжить «катастрофічну війну», США можуть відмовитися від подальших спроб домовленостей. Утім, Келлі запевнив, що це не означатиме зраду принципів або союзників:
«Ми не відмовляємося від наших цінностей чи партнерів. Ми лише визнаємо відмову Росії працювати над досягненням бажаного результату»
Він також підкреслив, що мирна угода, запропонована зараз, є найкращим варіантом для Росії. Альтернатива — продовження війни, яке йде на шкоду економіці, армії, безпеці та репутації самої РФ.
Келлі також повідомив, що Сполучені Штати розглядають можливість запровадження нових санкцій проти Росії. За його словами, президент Трамп з початку війни вважав її стратегічною помилкою. Він підсумував:
«Ми закликаємо Росію й Україну ухвалити складне, історичне рішення — обрати мир. Відповідальність за припинення війни лежить на обох. Якщо одна зі сторін виявиться нездатною чи неготовою це зробити — вона відповідатиме за наслідки»