Рішення США поставити Україні протипіхотні міни стало значним переглядом політики, викликаним зміною тактики Росії на полі бою, заявив міністр оборони США Ллойд Остін у середу, пише France24.
“Вони більше не використовують механізовані підрозділи на передовій, – сказав Остін журналістам під час візиту до Лаосу. – Вони діють пішими силами, які можуть пробивати шлях для механізованих частин”. За його словами, українські сили “потребують засобів, які можуть уповільнити ці зусилля Росії”.
Зміна курсу політики США
Рішення президента США Джо Байдена постачати протипіхотні міни є різким відходом від його попередніх заяв. У 2022 році Байден казав, що США здебільшого відмовляться від використання таких мін, акцентуючи увагу на їхньому застосуванні Росією в Україні.
Однак тепер ця політика переглядається, оскільки адміністрація Байдена прагне забезпечити Києву перевагу на полі бою перед інавгурацією новообраного президента Дональда Трампа.
Реакція на постачання мін
Протипіхотні міни, які США планують постачати Україні, мають бути так званими “непостійними” – вони самознищуються або стають неактивними після втрати заряду батареї. Однак рішення викликало різку критику з боку правозахисників.
Human Rights Watch заявляє, що використання таких мін суперечить Оттавському договору про заборону мін, до якого Україна приєдналася, і ставить під сумнів безпеку старих американських запасів.
“Розмінувальники змушені працювати з будь-яким вибуховим об’єктом, знаючи, що він може вибухнути”, – заявила Мері Вергем, заступниця директора відділу кризових ситуацій та збройних конфліктів у Human Rights Watch.
Amnesty International назвала це рішення “безвідповідальним” та “кроком назад, який глибоко розчаровує”.
Загострення на полі бою
Рішення Байдена приймається на тлі загострення ситуації на полі бою. Україна цього тижня вперше застосувала американські ракети ATACMS проти цілей на території Росії. Тим часом президент Росії Володимир Путін підписав указ, що знижує поріг для застосування ядерної зброї.
Очікується, що найближчі місяці стануть ключовими для обох сторін, зокрема й тому, що вони намагаються здобути перевагу до зміни американської адміністрації в січні.