Американські законодавці звернулися із запитом до розвідувальних служб оцінити ризики для національної безпеки США у разі припинення військової допомоги Україні та можливості перемоги Росії у війні, пише The Hill.
Ця ініціатива передбачає внесення відповідного положення до Закону про національну оборону (NDAA). Обраний президент Дональд Трамп раніше заявив, що Україна має “ймовірно” підготуватися до скорочення військової допомоги з боку США після його вступу на посаду.
У пропозиції під назвою “Оцінка ймовірного розвитку війни в Україні” законодавці пропонують зобов’язати директора Національної розвідки, директора Розвідувального управління Департаменту оборони та директора Центрального розвідувального управління підготувати звіт. У ньому має бути оцінено, як продовження чи припинення військової та економічної підтримки США вплине на здатність української армії протистояти агресії Росії.
Окрім цього, звіт має включати аналіз наслідків у разі поразки України для національних інтересів США, зокрема можливість подальшої агресії з боку Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї.
Документ планується представити в некласифікованій формі, але з можливістю додати закритий додаток. Його отримають комітети з розвідки, збройних сил, закордонних справ і асигнувань Палати представників і Сенату.
Законодавці закликають подати звіт протягом 90 днів після підписання NDAA, що створює невизначеність щодо того, наскільки враховуватимуться думки чинних представників розвідки адміністрації Байдена порівняно з кандидатами, запропонованими Трампом.
Серед запропонованих кандидатів Трампа — Тулсі Ґаббард на посаду директора Національної розвідки. Її номінація стикається із серйозними викликами через попередні заяви, які сприймалися як підтримка російської пропаганди, а також через її зустріч у 2017 році з сирійським президентом Башаром Асадом, якого підтримує Росія. Кандидатура Джона Реткліффа на посаду директора ЦРУ є менш суперечливою. Директор Розвідувального управління Департаменту оборони наразі не номінований.
Представники адміністрації Байдена наголосили на готовності до плавного передання влади наступній адміністрації Трампа. Трамп уже зустрівся з Байденом, а його обраний радник з національної безпеки Майк Волтц провів зустріч зі своїм колегою Джейком Салліваном. Державний секретар Ентоні Блінкен також заявив, що прагне забезпечити сильну підтримку своєму ймовірному наступнику, сенатору Марко Рубіо.