21 Липня, 2024

США відреагували на умови Путіна для мирних переговорів з Україною

Президент Росії Володимир Путін у п’ятницю окреслив російські вимоги для початку мирних переговорів з Україною, більш ніж через два роки після повномасштабного вторгнення Кремля в сусідню країну, повідомляє CNBC.

США відреагували на умови Путіна для мирних переговорів з Україною

Згідно з оновленням Telegram від російського державного новинного агентства ТАСС, умови включають повне виведення українських військ з територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, які Росія незаконно анексувала у вересні 2022 року, через кілька місяців після початку бойових дій.

Ці умови Кремля не були тепло прийняті у Києві, який неодноразово заявляв, що не поступиться територією Росії.

«Путін не має реальних мирних пропозицій і бажання припинити війну. Це „стандартний набір агресора“, вкрай образливий для міжнародного права», — відреагував радник офісу президента України Михайло Подоляк.

Путін заявив під час зустрічі з керівництвом МЗС Росії, що як тільки Україна почне «реальне виведення військ з цих регіонів і офіційно повідомить про відмову від планів вступу до НАТО, з нашого боку негайно, в ту ж хвилину, надійде наказ припинити вогонь і розпочати переговори».

Він додав, що Москва готова забезпечити «безперешкодний і безпечний відхід» українських військ, якщо Київ погодиться на такі поступки. Якщо мирна пропозиція буде відхилена, Путін додав, майбутні вимоги Москви будуть іншими.

Коментарі Путіна різко контрастують з мирним планом президента України Володимира Зеленського, пропозиція якого, представлена в листопаді 2022 року, вимагає відновлення територіальної цілісності країни відповідно до Статуту ООН. Зеленський також наполягає на поверненні Україні півострова Крим, який Росія незаконно анексувала ще до поточної війни, у лютому 2014 року.

Відреагували й у США, пише Ukrinform. «Путін окупував — незаконно окупував — суверенну українську територію. Він не може диктувати Україні, що вона має робити для досягнення миру», – наголосив глава оборонного відомства США Ллойд Остін. Він підкреслив, що такій поведінці диктаторів немає місця в цивілізованому світі.

США відреагували на умови Путіна для мирних переговорів з Україною

«Ми не хочемо, щоби лідер однієї країни прокинувся та прийняв рішення, що хоче стерти кордони й анексувати територію свого сусіда. Це не той світ, у якому будь-хто з нас хоче жити», — підкреслив Остін.