10 Січня, 2025

США запровадили найжорсткіші санкції проти російської нафти

Адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про введення найширшого пакета санкцій, спрямованого на російський нафтовий і газовий сектор. Ці заходи спрямовані на скорочення доходів Росії від енергетики, які фінансують війну проти України, повідомляє Reuters.

США запровадили найжорсткіші санкції проти російської нафтиПрезидент України Володимир Зеленський прокоментував ці дії в своєму дописі в соцмережі X, заявивши, що нові санкції “завдадуть суттєвого удару по Москві”. За словами Зеленського, чим менше доходів Росія отримує від нафти, тим швидше настане мир.

Санкції зачіпають такі великі російські компанії, як Gazprom Neft і Surgutneftegas, а також 183 судна, які займаються транспортуванням російської нафти, зокрема до Індії та Китаю. Окрім того, Казначейство США скасувало раніше діюче виключення для здійснення енергетичних транзакцій через російські банки.

Вплив на світовий ринок

Експерти прогнозують, що санкції спричинять значні перебої у постачанні російської нафти на основні ринки в Азії, зокрема в Індію та Китай. Перед оголошенням санкцій світові ціни на нафту зросли більш ніж на 3%, досягнувши позначки $80 за барель.

У Білому домі сказали, що нові обсяги нафти з США, Канади, Бразилії та Гайани зможуть компенсувати втрати російської пропозиції. Водночас у Росії вже заявили про незаконність і необґрунтованість цих санкцій.

США запровадили найжорсткіші санкції проти російської нафтиПідготовка до зміни адміністрації

Оголошення санкцій стало частиною ширшої стратегії адміністрації Байдена, яка також включає військову допомогу Україні на суму $64 мільярди з початку вторгнення. Цього тижня США виділили ще $500 мільйонів на ракети для протиповітряної оборони та обладнання для винищувачів.

Наближення інавгурації Дональда Трампа, який вступить на посаду 20 січня, викликає занепокоєння в Києві через можливість укладання швидкого миру на умовах, вигідних Росії. Нові санкції, на думку експертів, мають забезпечити команді Трампа додатковий важіль впливу в переговорах щодо припинення війни.