10 Червня, 2025

США зменшать бюджет на закупівлю озброєнь для України у 2026 році

У 2026 році Сполучені Штати планують скоротити бюджетні витрати на закупівлю озброєнь для України. Про це під час слухань у Палаті представників Конгресу заявив голова департаменту оборони США Піт Гегсет. Про це пише LB.ua.

США зменшать бюджет на закупівлю озброєнь для України у 2026 році«У бюджеті є скорочення на це», — відповів він на запитання конгресменів щодо майбутніх постачань зброї.

За словами Гегсета, нинішня адміністрація США змінює підхід до українського питання. Вашингтон зараз розглядає конфлікт з іншого ракурсу, а мирна угода, досягнута за столом переговорів, вважається кращим варіантом як для сторін війни, так і для самих Сполучених Штатів. Міністр зазначив:

«Ми вважаємо, що мирна угода через переговори — найкраще рішення в інтересах обох сторін і нашої держави, особливо з огляду на суперечливі тенденції в усьому світі»

Тим часом Україна продовжує діалог із США щодо майбутніх закупівель зброї, включно із системами протиповітряної оборони. Про це раніше повідомили в українському Міністерстві закордонних справ.

США зменшать бюджет на закупівлю озброєнь для України у 2026 роціОднак останні рішення Вашингтона демонструють певну зміну пріоритетів. Адміністрація президента Дональда Трампа ухвалила рішення передати важливу технологію боротьби з безпілотниками, яка була призначена для України, американським військовим на Близькому Сході. Йдеться про спеціальні детонатори для ракет, що використовуються українською стороною для знищення ворожих БпЛА. Пентагон вже поінформував Конгрес про те, що ці детонатори перекинуто на інший напрямок.

Посол США при НАТО Метью Вітакер зазначив, що наразі адміністрація Трампа ще не ухвалила остаточних рішень щодо подальшої допомоги Україні. За його словами, увага нині зосереджена на збереженні можливостей для потенційного припинення бойових дій.

Нагадаємо, у березні президент Трамп пояснив, чому було ухвалено рішення щодо призупинення військової допомоги Україні. За його словами, Сполучені Штати вже надали Києву підтримку на суму 350 мільярдів доларів, тоді як країни Європи — лише на 100 мільярдів.

У Європі розглядають можливість компенсувати скорочення американської допомоги. Як заявив німецький генерал-майор Крістіан Фройдинг, який координує постачання зброї від Німеччини, європейські країни мають для цього необхідний потенціал.