Starlink Ілона Маска підвищує ціни на свої послуги в Україні

Starlink Ілона Маска підвищує ціни на свої послуги в Україні

SpaceX підвищує ціни на свою послугу супутникового Інтернету Starlink в Україні, пише Business Insider.

Вартість місячної підписки на Starlink зросте з 60 до 75 доларів. А вартість терміналів Starlink зросте на 200 доларів за пристрій, з 500 до 700 доларів.

Ціни на Starlink в Україні коливалися протягом року на тлі різкого зростання попиту на послугу у воюючій країні. Раніше цього року вартість послуги зросла до 100 доларів а місяць, у серпні вона впала до 60 доларів — SpaceX стверджує, що вплив «місцевих ринкових умов» спричинив коливання, згідно з електронними листами клієнтів, перевіреними Financial Times.

Тим часом ціна на термінали Starlink зросла майже вдвічі протягом року, порівняно з 385 доларами на початку 2022 року, йдеться у публікації. Згідно з даними на веб-сайті SpaceX, у США Starlink коштує близько 110 доларів на місяць, а супутникова антена — 599 доларів.

Кілька користувачів Twitter, які стверджують, що є українськими клієнтами Starlink, опублікували скріншоти повідомлень від SpaceX, в яких детально описано підвищення цін. Згідно з електронними листами, SpaceX планує запровадити вищу ціну з 29 грудня.

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск вперше відправив термінали Starlink в Україну в лютому. Раніше мільярдер повідомив у Twitter, що очікує, що витрати SpaceX на відправку Starlink в Україну сягнуть понад 100 мільйонів доларів до кінця 2022 року. 85% із 20 000 терміналів, які SpaceX поставила в Україну, були повністю або частково оплачені США, Польщею та іншими країнами,.