13 Липня, 2024

Генсек НАТО: Український контрнаступ набирає обертів, є успіхи

Український наступ на окуповані Росією частини Сходу та Півдня демонструє перші ознаки успіху, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг увечері в понеділок. Про це пише USA Today.

Генсек НАТО: Український контрнаступ набирає обертів, є успіхи

Столтенберг сказав виданню, що українські військові «набирають обертів», відвоювавши сім малих міст і сіл у російських військ. Його коментарі є одними з перших у заявах західних лідерів про початковий успіх українських сил. Українські лідери також оголосили про подібні досягнення.

«Ми повинні бути готові, що цей наступ буде кривавим і важким, — сказав Столтенберг. — Росіяни мали час будувати — це досить важкі лінії оборони, і прорвати їх — складне завдання».

Незважаючи на те, що зарано передбачити результат проти оборони Росії, яка закріпилася, перші битви можуть свідчити про те, що десятки мільярдів, інвестовані очолюваною США коаліцією в оснащення та навчання ЗСУ західною зброєю та в тому, як її використовувати, окупаються, повідомляє видання.

Місяцями війська США та НАТО тренували українські сили комбінувати артилерійський вогонь для прикриття військ на бронетехніці та піших військ, які будуть атакувати російські укріплення. Найсильніший захист Росія побудувала у Запорізькій області, де відбулися одні з найважчих початкових боїв. Україна може загрожувати основним лініям постачання Росії, прорвавшись вглиб.

Генсек НАТО: Український контрнаступ набирає обертів, є успіхи

Столтенберг зазначив, що російські війська погано керовані, оснащені та забезпечені.

«Але ми побачили, що українці мають мужність, рішучість звільнити землю… і відштовхнути росіян», — сказав генсек.