У зруйновані міста України повертаються лелеки, даруючи людям надію

У зруйновані міста України повертаються лелеки, даруючи людям надію

В Україну знову повертаються лелеки, які полетіли через війну. Це повернення стало символом надії країни під час затяжної боротьби з Росією, пише Newsweek.

Нове гніздо з’явилося після того, як цей вид неодноразово стикався з ракетними та артилерійськими ударами на розбитих снарядами околицях Києва.

Російський президент Володимир Путін почав своє вторгнення в лютому саме тоді, коли лелеки прилітали в Україну, що змусило деяких птахів покинути своїх пташенят або гніздитися в іншому місці.

Але за 10 миль від Києва, у зруйнованому містечку Мощун, знову видно одну групу лелек, які влаштувалися серед руїн.

Можна сказати, що лелеки історично є священним птахом в Україні, де вони гніздяться навесні після зимівлі в Африці. Птахи сприймаються як символ початку весни в країні разом із споконвічним символом родючості.Вважається, що птахи сприяють великому врожаю, а також сімейному щастю, продовженню роду, миру та любові до Батьківщини.

Із 224 тисяч лелек, які щороку відвідують Європу, 16 відсотків в’ють гнізда в Україні навесні та влітку. На зображеннях з перших місяців війни було видно їхні величезні гнізда, покинуті на телефонних стовпах і опорах електромереж перед обличчям російського обстрілу.

Світлини птахів, зроблені Українським товариством охорони птахів, показали, в яких пекельних умовах довелося виживати птахам у розпал війни. Олег Дудкін, який очолює товариство, пояснив: «Цього року жахливі вибухи, обстріли, стрілянина та гуркіт танків налякали лелек, вони полетіли. Цій парі пощастило прилетіти пізніше, коли загарбники відступили і на малій Батьківщині пташиної матері запала тиша».

Українці навіть почали ставитися до птахів як до біженців, допомагаючи підтримати лелек після виснажливих польотів із зони бойових дій. Однак деякі птахи почали повертатися до своїх звичайних місць гніздування, що приносить надію українцям, які живуть на своїй землі після російського вторгнення.

Дудкін додав: «Лелеки повернулися через кілька днів після того, як російські війська залишили село, і одразу почали облаштовувати звичне місце гніздування. Вони якось ніби відчули, що в селі тихо, і тепер вони можуть повернутися додому».

«Лелеки завжди будуть для українців птахами-оберегами, які зміцнюють надію на мир і неминучу перемогу весни над зимою і добра над злом», – зазначив він.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *