Поки російські сили переміщують свої війська на схід, деякі українці, які залишили свої домівки на початку вторгнення, наважуються повернутися, щоб подивитися, що залишилося від їхнього життя, і чи можуть вони розпочати відновлення. Про це пише Bloomberg.

27-річна фотограф-портретист Дарина Тарасенко, яка залишила свою київську квартиру в день початку війни 24 лютого, повернулася минулого тижня, провівши місяць у прикордонному румунському місті. Вона виявила, що її будинок не постраждав.
«Основною причиною була туга за домом, — розповіла Тарасенко, проїхавши понад 700 кілометрів назад до столиці з чоловіком та собакою. — Я скучила навіть за тарілками вдома».
Через сім тижнів після того, як російські танки перетнули кордон України, понад 4,6 мільйона людей бігли за кордон, а понад 10 мільйонів знайшли притулок у безпечніших містах країни. Експерти з міграції називають це найдраматичнішим переміщенням людей із часів Другої світової війни.
У той час як загальний приріст населення наростає повільнішими темпами, а нові біженці рятуються від нападу, що посилюється, на східний регіон Донбасу, дедалі більше українців повертаються в райони, де, на їхню думку, вони можуть вистояти.

Загалом понад 870 тисяч українців повернулися додому, повідомило у четвер Управління ООН з координації гуманітарних питань. Ця цифра включає більшу кількість літніх людей, жінок і дітей, на відміну від перших днів війни, коли зустрічна міграція складалася в основному з чоловіків, які прямували додому, щоб приєднатися до боротьби.
Київ, столиця, населення якої до війни становило 2,9 мільйона людей, і з самого початку була головною метою Путіна, спостерігає масове повернення жителів. Столиця постраждала не сильно в порівнянні з оточуючими містами, хоча досі залишається під загрозою ракетних ударів.
Найбільших збитків було завдано містам навколо Києва, де російські війська залишили руйнування та численних вбитих. Місцева влада застерігає від повернення в ці райони, посилаючись на небезпеку мін і боєприпасів, що не розірвалися, а також потенційне відновлення російських авіаударів або ракетних обстрілів.