Як каліфорнійці ставляться до переселення українських біженців в США: опитування

Як каліфорнійці ставляться до переселення українських біженців в США: опитування

Протягом кількох тижнів після вторгнення Росії в Україну в лютому мільйони українців покинули свою країну. Хоча більшість із них вирушила до сусідніх країн, США пообіцяли прийняти до 100 000 біженців і закликали американців допомогти переселити українців, нагадує PPIC.

Станом на початок червня 45 000 американців подали заявки, трохи більше 6 500 українців було допущено до Сполучених Штатів, а ще 27 000 українців отримали дозвіл на поїздку. Як каліфорнійці ставляться до ідеї переселення великої кількості біженців у США?

Багато українських біженців їдуть до Каліфорнії, де вже є одна з найбільших українських громад в країні. Опитування в травні 2022 року показало, що ідею переселення тисяч біженців підтримують сім з десяти жителів Каліфорнії, і менше ніж кожен четвертий виступає проти. Березневе опитування Pew Research Center виявило подібні рівні підтримки по всій країні.

Є надійна підтримка прийняття тисяч біженців у всіх регіонах штату – шість із десяти чи більше. Примітно, що найвища підтримка є в районі затоки Сан-Франциско, де проживає третя за кількістю діаспора українських іммігрантів у столичних районах Каліфорнії (район Сакраменто: 20 000, район Лос-Анджелеса: 17 000; район Затоки: 14 000).

Принаймні шість з десяти демографічних груп підтримують переселення біженців. Примітно, що сім з десяти представників різних вікових груп і статі підтримують цю ідею. Існують певні відмінності між рівнями освіти та прибутків: за це найімовірніше виступають сімейства з прибутком від 80 000 доларів США (76%) і випускники коледжів (80%).

Існують також відмінності в підтримці між партіями. Переважна більшість демократів і незалежників виступають за переселення тисяч біженців. Серед республіканців майже половина виступає за, а приблизно чотири з десяти виступають проти.

Leave a Reply

Your email address will not be published.