Президент України Володимир Зеленський заявив, що робота з Дональдом Трампом, якщо він знову стане президентом США, буде «важкою, але ми працьовиті». В ексклюзивному інтерв’ю BBC у Лондоні Зеленський сказав, що готовий працювати з будь-ким, хто буде при владі в США.

Декілька днів тому Трамп оголосив сенатора Огайо Джея Ді Венса своїм напарником на виборах у листопаді. 39-річний сенатор Венс раніше казав, що «йому байдуже, що станеться з Україною». Ця номінація поновила побоювання, що зобов’язання США перед Україною можуть зникнути, якщо Трамп повернеться до Білого дому на виборах у листопаді.
«Можливо, він справді не розуміє, що відбувається в Україні, тому ми повинні працювати з США», — сказав Зеленський BBC.
Український лідер перебуває у Великобританії для участі у зустрічі Європейської політичної спільноти (EPC), де він виступив з промовою у четвер пополудні. EPC, до якої входять 27 членів Європейського Союзу та 20 нечленів, як-от Велика Британія, є більш неформальним форумом для співпраці.
Раніше Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером, який пообіцяв підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно» і зобов’язався витратити 3 млрд фунтів на допомогу країні. У п’ятницю вранці президент України виступив на засіданні кабінету міністрів Великої Британії особисто — перший іноземний лідер, який це зробив з часів президента США Білла Клінтона у 1997 році.
Україна сподівалася, що її військові зусилля будуть посилені прибуттям обіцяних союзниками літаків F-16 цього літа. Але Зеленський підтвердив, що Україна їх ще не бачила.
«Пройшло 18 місяців, а літаки до нас не надійшли», — сказав він, висловлюючи подяку за те, що Україна отримала. Але президент наголосив, що нові винищувачі є необхідними, щоб допомогти українцям відбити домінування Росії в повітрі і «розблокувати небо».
Минулого місяця Швейцарія приймала саміт миру в Україні, але Росію не запросили. Зеленський заявив, що Росія повинна бути присутньою на другому мирному саміті, запланованому на листопад. Він сказав BBC, що весь світ повинен буде тиснути на Росію, щоб переконати її сісти і подумати про припинення війни.
«Це не означає, що всі території відвойовані силою. Я думаю, що сила дипломатії може допомогти, — сказав він, додавши, що слабша Росія на полі бою поставить Україну в сильнішу позицію за столом переговорів. — Здійснюючи тиск на Росію, я думаю, можна домовитися про дипломатичне врегулювання».