У США спалахнув новий політичний скандал через фотографію президента Дональда Трампа, який позує разом із президентом Росії Володимиром Путіним, пише CBS Austin.
Знімок, зроблений у серпні під час зустрічі лідерів в Анкориджі, штат Аляска, з’явився на стіні у Пальмовій кімнаті Білого дому прямо над фотографією Трампа з онукою.
Про розміщення фото першою повідомила журналістка PBS Елізабет Лендерс, яка опублікувала його у соцмережі X. Новина миттєво викликала хвилю обурення як серед американських політиків, так і серед європейських лідерів.
Зустріч без України
Зустріч Трампа й Путіна в Алясці стала першою після початку другого президентського терміну Трампа. Офіційною метою перемовин була дискусія щодо можливої мирної угоди з Україною.
Однак президента України Володимира Зеленського до переговорів не запросили, що викликало гостру реакцію як у Києві, так і серед союзників США.
Розкішний прийом Путіна у США попри криваву війну та міжнародні звинувачення у військових злочинах також викликав осуд. На фото, що з’явилось у Білому домі, президенти усміхаються й потискають руки, що багато хто сприйняв як символ небезпечного зближення.
“Путін вище за американський народ?”
Сенатор-демократ Марк Ворнер, заступник голови Комітету Сенату з розвідки, зауважив, що символічне розміщення знімка Путіна над фото з онукою Трампа «майже занадто очевидне».
Голова комітету закордонних справ парламенту Естонії Марко Міхкельсон написав: «Якщо це правда, що президент США вважає доречним повісити на стіні Білого дому фото найбільшого воєнного злочинця XXI століття — тоді на справедливий і тривалий мир доведеться ще чекати. На жаль».


