18 Червня, 2024

Третина українців продовжують давати хабарі лікарям

19,1% українців вважає, що для того, аби мати гарантію отримання якісної допомоги, лікарям можна і потрібно додатково віддячувати. Про це свідчать пише Sud.ua, посилаючись на результати дослідження соціологічної служби Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

«Серед респондентів, які були минулого року на прийомі у лікаря або мали медпроцедуру чи діагностику, 35,3% відповіли, що їм доводилося доплачувати за отримані послуги, 22,8% опитаних так не робили, 39,1% – не зверталися за такими послугами, а ще 2,8% не змогли відповісти. Проте на питання, чи потрібно дякувати лікарю у вигляді коштів чи інших презентів, 19,1% відповіли, що можна і потрібно, 70,1% – ні, 10,8% не змогли дати відповідь», – йдеться у повідомленні.

Дослідження було проведене з 3 до 9 липня 2020 року методом інтерв’ю віч-на-віч за місцем проживання респондентів. Усього участь в опитуванні взяли 2022 особи віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком окупованих і анексованих територій.

Похибка не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *