У Carnegie Hall у Нью-Йорку пройшов гала-концерт фіналістів третього Українського музичного конкурсу, пише Ukrinform.
У залі Weill Recital Hall зібралися глядачі, аби почути твори класиків української музики та сучасних композиторів у виконанні молодих митців з усього світу.
Як повідомляє видання Vilni Media USA, у концерті взяли участь 30 виконавців з США, Канади, Європи та України, які представили загалом 42 номери.
Програма була повністю присвячена українській музиці: від сольних виступів на бандурі до ансамблевих композицій. Лунали твори Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Мирослава Скорика, Василя Барвінського, а також обробки народних мелодій та сучасні композиції.
Вечір відкрив піаніст Павло Гінтов виконанням Державного Гімну України. У залі були присутні представники
Генерального консульства України в Нью-Йорку та Постійного представництва України при ООН.
Ідейні засновниці конкурсу Оксана Коник та Оксана Сорочан наголосили на важливості такого формату для просування української музики на світовій сцені. За їх словами, конкурс створено не лише задля підтримки молодих виконавців, а й для того, аби українська класика знову зазвучала у найбільших концертних залах світу.
«Музика — це голос нації. І навіть коли світ мовчить, вона здатна бути почутою», — підкреслили вони.
Організаторами події виступили Young Performers Foundation та Союз українок Америки (UNWLA).


