20 Липня, 2024

У ООН представили звіт про жертви серед мирних українців навесні 2024 року

Новий звіт спостерігачів ООН з прав людини в Україні показав «жахливі наслідки» атак російських збройних сил, при цьому у травні було зафіксовано найбільшу кількість жертв серед цивільного населення за майже рік.

У ООН представили звіт про жертви серед мирних українців навесні 2024 року

Звіт, оприлюднений у середу Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні (HRMMU), описує труднощі, з якими зіткнулися цивільні, включаючи фізичні та довготривалі соціально-економічні шкоди.

«Травень мав найбільшу щомісячну кількість жертв серед цивільного населення за майже рік, а бої цієї весни спричинили жахливі наслідки для цивільних, зокрема в Харківській області та місті, – зазначила Даніель Белл, голова HRMMU. – Безперервні атаки призвели до трагічної втрати життів, переміщення людей та знищення будинків і підприємств».

Згідно зі звітом, з 1 березня по 31 травня внаслідок насильства, пов’язаного з конфліктом, загинуло щонайменше 436 цивільних, ще 1760 отримали поранення. Серед жертв було шість медійників, 26 співробітників медичних установ, п’ять гуманітарних працівників і 28 працівників екстрених служб.

Додається, що більшість (91 відсоток) жертв припадає на території, контрольовані Україною, і дев’ять відсотків – на окуповані Росією території.

Спостерігачі ООН виявили використання потужних авіаційних бомб і ракет у населених пунктах і щонайменше п’ять випадків послідовних атак на одне й те саме місце, коли на місце події прибували рятувальники, що призводило до нових жертв.

Весняна ескалація бойових дій також продемонструвала, як російські збройні сили розпочали свою «найбільшу кампанію атак» проти критичної енергетичної інфраструктури зими 2022-23 років, внаслідок чого загинули та були поранені цивільні, а також мільйони людей по всій країні залишилися без електроенергії, йдеться у звіті.

Атаки також мали наслідки для водопостачання, мобільного та інтернет-зв’язку та громадського транспорту. Серед інших висновків, у звіті зазначено, що російські збройні сили чинили тиск на цивільних в окупованих територіях, щоб ті отримували російське громадянство для отримання медичних послуг і збереження своїх майнових прав.

У ООН представили звіт про жертви серед мирних українців навесні 2024 року