9 Липня, 2024

У ООН визнали, що “Охматдит” було уражено внаслідок прямого удару ракети РФ

У вівторок Організація Об’єднаних Націй заявила, що є «висока ймовірність», що дитяча лікарня в Києві зазнала «прямого удару» російської ракети. Про це повідомляє NDTV.

У ООН визнали, що "Охматдит" було уражено внаслідок прямого удару ракети РФ

Даніель Белл, керівниця Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, назвала удар у понеділок «одним із найбільш кричущих нападів, які ми бачили з початку повномасштабного вторгнення» у лютому 2022 року.

Вона виступила після того, як Росія в понеділок атакувала міста по всій Україні ракетним обстрілом, який забрав життя понад трьох десятків людей і зруйнував головну дитячу лікарню «Охматдит» у Києві, викликавши міжнародне обурення.

Лікарня є спеціалізованим медичним закладом для дітей, куди сім’ї з усієї країни привозять своїх дітей для лікування серйозних захворювань, таких як рак та хвороби нирок.

Росія заперечила свою відповідальність за удар по лікарні, заявивши, що великі ракетні руйнування в Києві були спричинені системами ППО України.

Однак Белл повідомила журналістам у Женеві, що відеоматеріали «показують, що зброя безпосередньо вразила лікарню».

«Аналіз відеоматеріалів та оцінка місця події вказують на високу ймовірність того, що дитяча лікарня зазнала прямого удару, а не отримала пошкодження через перехоплену зброю. Це повинно бути розслідувано», — сказала Белл, зазначивши, що її команда та військові експерти оглянули пошкодження в лікарні та поспілкувалися з персоналом, батьками пацієнтів та місцевими жителями.

Під час атаки у лікарні перебувало 670 маленьких пацієнтів та понад тисяча медичних працівників. Белл зазначила, що Росія, ймовірно, запустила з літака крилату ракету класу «повітря-земля» Х-101, оснащену кількома сотнями кілограмів вибухівки.

«Фактори, які вказують на те, що це був прямий удар, базуються на відеоматеріалах, які показують технічні характеристики типу зброї, що використовувалася; вони показують, що зброя безпосередньо вразила лікарню, а не була перехоплена у повітрі», — сказала Белл.

У ООН визнали, що "Охматдит" було уражено внаслідок прямого удару ракети РФ