У США вчені довели, що переливання плазми крові людей, які перехворіли на COVID-19 є ефективними

У США вчені довели, що переливання плазми крові людей, які перехворіли на COVID-19 є ефективними

У США фахівці прийшли до висновку, що переливання плазми крові людей, що перехворіли коронавірусною інфекцією прискорює одужання хворих. Попередні результати їх роботи опублікувала електронна наукова бібліотека MedRxiv.

“Наші спостереження за процесом одужання 35 тис. пацієнтів показали, що шанси їх виживання і швидкість позбавлення від симптомів коронавірусної інфекції залежали від двох параметрів – концентрації антитіл в плазмі, що переливається, і того, як швидко проводилася ця процедура. Це говорить про те, що подібний підхід до лікування COVID-19 ефективний”, – повідомили дослідники.

Національна програма з використання плазми крові для лікування COVID-19 проводилася паралельно майже в трьох тисячах клінік і медичних центрів Сполучених Штатів. Загалом в ній брали участь 35,2 тис. добровольців, які заразилися коронавірусом нового типу в проміжку між квітнем і липнем 2020 року і страждали від тяжких форм COVID-19. Половина з них потрапила в реанімацію, а чверть пацієнтів було підключено до апаратів штучної вентиляції легенів.

Усі ці пацієнти отримали ін’єкції плазми крові від донорів, які перехворіли COVID-19, а також стандартний набір ліків, які застосовують для боротьби з різними симптомами цієї хвороби і супутніми інфекціями. Спостерігаючи за змінами в стані їх здоров’я в наступний місяць, вчені відстежували те, як різні аспекти застосування терапії та інші фактори впливали на її ефективність. Спостереження показали, що ця терапія значно зменшила рівень смертності і прискорила одужання пацієнтів. До того ж учені виявили, що максимально позитивний ефект плазма давала, якщо її вводили в організм пацієнта максимально рано, на третій день після потрапляння в лікарню або ще до цього.

Що ж стосується України, то такий метод лікування там поки не застосовується. Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов говорив в червні.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *