13 Червня, 2024

У США звинувачують українця у нелегальному експорті зброї

У США суд висунув обвинувальний акт підприємцю з Чикаго та мешканцю Полтави через нелегальний експорт зброї в Україну. Про це пише Голос Америки.

Видання пише, що з 2014 по 2016 роки 33-річний Ґлен Степул, власник фірми з продажу устаткування для горизонтального буріння, змовився з 38-річним українцем Андрієм Якіним. Таким чином вони вивезли або спробували вивезти зі США в Україну зброю. Зокрема, йдеться про затвори та стволи пістолета з нержавіючої сталі. Імовірні зловмисники не мали необхідного дозволу Державного департаменту США, тому порушили американські закони про контроль над експортом зброї.

Водночас зазначені фігуранти та ще один співучасник експортували або спробували експортувати приціли для гвинтівок та камери нічного бачення. Для цього в них мав бути дозвіл Міністерства торгівлі, але зловмисники порушили закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження. За даними сторони обвинувачення, американський підприємець ховав частину заборонених для експорту товарів у коробках із бурового обладнання, які потім відправляв до України. У митній декларації йшлося, що вантаж нібито містить товари для дому, косметику, іграшки, канцтовари тощо. Проте, заборонені товари перехопили на митниці Львова у вересні 2014 року.

Цікаво, що під час слухання в Окружному суді Чикаго американець визнав себе невинним за всіма звинуваченнями. Наступне слухання щодо його статусу відбудеться 16 грудня. При цьому у США видали ордер на арешт українця Якіна, який за даними слідства проживає в Полтаві. До речі, за даними видання, Степул проживає у Маямі Біч, що у штаті Флорида, але має бізнес в Іллінойсі.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *