13 Липня, 2024

Чи потрібно українцю повторно оформлювати дозвіл на роботу при продовженні U4U?

Зараз багато хто з українських біженців, які перебувають у Сполучених Штатах за гуманітарним паролем у рамках програми Uniting for Ukraine, подають документи на re-parole, тобто продовження цього статусу. У разі схвалення продовження — чи потрібно буде ще раз подавати заявку для отримання дозволу на роботу?

Чи потрібно українцю повторно оформлювати дозвіл на роботу при продовженні U4U?

На це питання відповідає Служба громадянства та імміграції США (USCIS).

Коротка відповідь: так, подавати заяву повторно буде потрібно.

Якщо імміграційна влада Сполучених Штатів схвалить вашу заяву на повторний гуманітарний пароль, ви зможете подати форму I-765 через свій онлайн-обліковий запис USCIS. Але бенефіціарів просять не подавати форму I-765 до того, як заява на re-parole буде схвалена.

Особи, які мають право на продовження гуманітарного пароля, отримають дозвіл EAD, який вони зможуть пред’явити своїм роботодавцям для форми I-9 «Підтвердження права на працевлаштування».

Якщо ви отримали повідомлення про затвердження форми I-131 із зазначенням нового періоду гуманітарного пароля, відвідайте вебсайт Митної та прикордонної служби США, щоб переглянути та роздрукувати копію вашої нової форми I-94, яка має відображати оновлений клас прийому (class of admission), який виглядатиме як UHP.

Якщо вам надано повторний гуманітарний пароль, ваша діюча форма I-94, яка включає клас прийому UHP і «останню дату в’їзду» (Most Recent Date of Entry) 30 вересня 2023 року або раніше, дає вам право працювати протягом 90 днів без затвердженої Форми I-765.

Оновлена форма I-94 слугує підтвердженням вашої особи та дає дозвіл на працевлаштування для форми I-9 «Підтвердження права на працевлаштування». Цей документ відповідає вимогам форми I-9 протягом 90 днів від дати прийняття на роботу (або, у разі повторної перевірки, від дати закінчення терміну дії дозволу на роботу).

Чи потрібно українцю повторно оформлювати дозвіл на роботу при продовженні U4U?

Після закінчення 90-денного періоду ті, хто отримав гуманітарний пароль, повинні надати своєму роботодавцю картку EAD або картку соціального страхування з необмеженим терміном дії, а також прийнятний документ, що засвідчує особу, занесений до списку B зі списків прийнятних документів форми I-9 (наприклад, видані штатом водійські права або посвідчення особи). USCIS надасть роботодавцям додаткові рекомендації щодо заповнення форми I-9.