Українська книга «Злочин без покарання», 50-кілограмова книга на 6000 сторінок, яка розповідає про жахливі злочини Росії проти людяності, перемогла на ADC Awards 2024 у категорії «Дизайн публікацій». Про це розповідає The One Club for Creativity.

ADC Annual Awards — це найстаріша безперервна галузева виставка нагород у світі, яка триває вже 102 роки, відзначаючи найкращих у рекламі, цифрових медіа, графічному дизайні та дизайні публікацій, дизайні упаковки та продукту, а також в досвіді та просторовому дизайні, фотографії, ілюстрації та дизайні одягу, все з упором на артистизм і майстерність.
«Це не просто книга; це свідчення правди, майстерне викриття, представлене таким глобальним державам, як НАТО, Європейський парламент і Рада Європи. Кожна сторінка є нагадуванням про нелюдські дії Росії, зокрема про незаконну депортацію та виховання українських дітей», — йдеться на сторінці ADC Awards.
Мета «Злочину без покарання» — задокументувати порушення прав людини в Росії та заохотити до відповідальності та глобальної обізнаності.
Розуміння геополітичної напруженості та історії між Росією та Україною є важливим для оцінки контексту книги. Незаконна депортація та виховання дітей є серйозними порушеннями прав людини, частиною більшого військового конфлікту, який викликав міжнародну критику.
Величезна вага та обсяг книги є символічними, вони відображають тяжкість злочинів і переконливі докази проти злочинців. Більшість її сторінок зі словами «ще триває» є секретними, оскільки матеріали справи стануть відкритими лише після того, як злочинці постануть перед судом.
Книга «Злочин без покарання» набула широкого розголосу як офлайн, так і онлайн. Оприлюднення книги призвело до потенційного охоплення 15 мільйонів людей, а засоби масової інформації зібрали вражаючі 331 625 434 перегляди.
Провідні телеканали в Україні, Польщі та Білорусі привернули увагу до ініціативи, створивши історії, які глибоко заглиблюються у значення книги. Ця увага засобів масової інформації, у поєднанні з переконливою розповіддю книги, спричинили її поширення в соціальних мережах, посилюючи її повідомлення та вплив. Ця ініціатива активізувала світову спільноту, закликаючи її бути солідарними з жертвами та вимагати справедливості.
