13 Червня, 2026

Україна лідирує у світі за часткою ВВП, спрямованого на оборону

У 2025 році Україна витратить на національну безпеку та оборону рекордні 2,6 трильйона гривень, що становить 31,1% від прогнозованого ВВП.

Україна лідирує у світі за часткою ВВП, спрямованого на оборонуПро це повідомила у своєму Facebook-акаунті голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа.

Після внесення змін до Бюджету-2025 додаткове фінансування оборонного сектору зросте на 412,4 мільярда гривень. Таким чином, понад 59% видатків загального фонду бюджету у другому півріччі буде спрямовано саме на потреби фронту. Якщо враховувати усі витрати, частка сягне 66%.

«Україна вже кілька років поспіль займає перше місце у світі за часткою ВВП, яка йде на оборону. Для порівняння, друге місце займає Ізраїль — 8,8%», — зазначила Підласа.

Вона також підкреслила, що навіть у грошовому вимірі в 2024 році Україна витратила на оборону на $20 млрд більше, ніж Ізраїль.

Україна лідирує у світі за часткою ВВП, спрямованого на оборонуВодночас міжнародна підтримка на ці цілі досі залишається обмеженою.

«Цей колосальний ресурс ми мобілізуємо самі — через податки та внутрішні запозичення. Допомога від партнерів, за винятком Великої Британії, не може використовуватись для оборонних потреб», — наголосила депутатка.

На цьому тлі особливо гостро звучить питання: чи справедливі обмеження на використання міжнародної допомоги для оборони, коли Росія витрачає на війну до $150 мільярдів на рік — майже в 2,5 рази більше, ніж Україна?