Україна й надалі має двопартійну підтримку у Конгресі США. Про це заявила посол України в Вашингтоні Ольга Стефанішина після слухань у Сенаті, присвячених викраденню українських дітей Росією, розповідає Ukrinform.
За її словами, співпраця з обома палатами Конгресу є активною, і Україна очікує на подальше посилення тиску на агресора.
Слухання про дітей і санкції
Стефанішина підтвердила, що Україна активно просуває законодавчі ініціативи, зокрема щодо визнання Росії спонсором тероризму. За її словами, факти викрадення дітей є одним з ключових аргументів на користь цього рішення. Крім того, ведеться робота над санкційним законом сенаторів Ліндсі Грема та Річарда Блюменталя, який має суттєво обмежити маневри РФ на міжнародному рівні.
Провал переговорів з Росією
Дипломатка також наголосила, що Росія провалила кілька ініціатив щодо мирних переговорів. Йдеться, зокрема, про зірвану зустріч у Будапешті, а також безрезультатні перемовини на Алясці, де російська сторона так і не пішла на жодні компроміси. На цьому тлі українська сторона наполягає: не можна більше чекати чергових “завтра”, потрібно діяти вже зараз.
Потрібні нові важелі для Трампа
Стефанішина вважає, що посилення санкцій з боку Сенату може дати президенту Трампу більше інструментів для подальших переговорів. На її думку, Росія продемонструвала свою неспроможність до конструктивного діалогу, тож США мають діяти жорстко.
Україна і надалі бачить у США ключового партнера в боротьбі з агресією та в досягненні справедливого миру. На думку української сторони, лише рішучі кроки з боку американського Конгресу здатні зупинити злочинні дії Кремля.


