18 Липня, 2024

Україна повернула із полону 90 людей: серед них захисники “Азовсталі”

Україна здійснила черговий обмін військовополоненими з Росією, в результаті якого 90 українських захисників повернулися додому. Про це повідомили Президент України Володимир Зеленський та Голова Офісу президента Андрій Єрмак на своїх офіційних сторінках у Telegram, пише MSN.

Україна повернула із полону 90 людей: серед них захисники "Азовсталі"

«Вдома — це не просто слово. Вдома — це Україна. Сьогодні ще 90 наших людей повернулися додому з російського полону», — зазначив Володимир Зеленський.

Серед повернених військових — бійці Національної гвардії, ВМС, територіальної оборони та прикордонники. Вони брали участь в обороні Маріуполя, Чорнобильської атомної електростанції, а також воювали у Херсонській, Донецькій, Харківській, Запорізькій та Луганській областях.

Президент підкреслив, що Україна не забуває про жодного полоненого і продовжує працювати над їх звільненням.

Він висловив вдячність команді, яка здійснює обміни, зокрема Начальнику Головного управління розвідки Кирилу Буданову, Голові Офісу президента Андрію Єрмаку, Голові Служби безпеки України Василю Малюку та іншим.

Окремо Зеленський відзначив роль Об’єднаних Арабських Еміратів у сприянні цьому обміну полоненими.

Андрій Єрмак, своєю чергою, повідомив, що серед звільнених — 52 захисники «Азовсталі» та полонені з Чорнобильської атомної електростанції.

Раніше російська сторона анонсувала обмін полоненими за формулою 90-90. Останній обмін між Україною та Росією відбувся наприкінці травня, коли додому повернулися 71 військовослужбовець, серед яких були захисники Маріуполя, Зміїного острова, Гостомеля та Чорнобильської атомної електростанції.