18 Липня, 2024

Україна стала першою країною, що створила Сили безпілотних систем

Україна стала першою країною у світі, яка створила новітню гілку військових – Сили безпілотних систем, заявив перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час офіційної презентації. За даними Ukrinform, про це повідомило Міністерство оборони.

Україна стала першою країною, що створила Сили безпілотних систем

«У нас є хороша перспектива виграти війну проти Росії. Ми можемо досягти цієї перемоги завдяки вашій розвідці, вашій наполегливості та тому, що ви робите для захисту життя та здоров’я наших військовослужбовців, все більше залучаючи роботів та безпілотні системи до бойових завдань у повітрі, на землі та на морі», – наголосив Гаврилюк.

Перший заступник міністра оборони додав, що новий вид військ дозволить завдавати ударів по ворогу на повну можливу глибину: від українських бойових ліній до Уралу.

За його словами, Україна є єдиною країною у світі, яка вже завершує укомплектування такого роду військ.

Водночас командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський зазначив, що Україна вивчає досвід сучасної війни та відразу впроваджує зміни:

«Ми сьогодні показали всьому світу, що Україна відійшла від консервативного підходу. Сьогодні ми встановили прецедент. Таким чином, ми готові диктувати правила цієї війни для подальшого успіху».

Ластівка, створена нейронною мережею, стала символом нового виду військ. Вона є одним із найшанованіших символів в українській культурі, та символізує новину про перемогу.

Сили безпілотних систем були створені 7 травня. Кабінет Міністрів підтримав проєкт указу президента про створення цього виду військ, підписаний 6 лютого. 10 червня полковник Вадим Сухаревський був призначений командувачем Сил безпілотних систем Збройних Сил України.

Україна стала першою країною, що створила Сили безпілотних систем