Як змінилося ставлення українців до 9 травня з початку повномасштабної війни

Як змінилося ставлення українців до 9 травня з початку повномасштабної війни

Соціологічна група “Рейтинг” опублікувала дані дослідження, згідно якого повномасштабна війна Росії в Україні дещо змінила думку українців щодо святкування Дня перемоги 9 травня, а також ролі України у Другій світовій війні.

Багато мешканців України ще з дитинства сприймали 9 травня як свято перемоги – для них воно було особистим символом. Але після того, як Росія розв’язала повномасштабну війну на нашій землі, люди змінили свої думки, наразі це свято багато хто вважає пережитком минулого.

Сьогодні для 80% учасників опитування соціологічної групи “Рейтинг” 9 травня – це День пам’яті, і лише для 15% – День перемоги. Порівняйте ці дані з даними 2018 року, коли 58% українців особисто для себе вважали його Днем перемоги.

При цьому 78% опитуваних високо оцінили внесок українського народу у перемогу над фашизмом. 67% упевнені, що наша країна зробила найбільший внесок у перемогу у Другій світовій війні. Стосовно Росії так вважають 23% українців, Білорусі 24% та інших країн тодішнього СРСР – 21%.

Варто зауважити, що змінюється і акцент, який мала боротьба тих часів для народу України. У 2008 році 74% респондентів були упевнені, що українські військові у складі радянської армії воювали за радянську батьківщину, 13% за звільнення України та 3% за звільнення Європи. Зараз 44% вважають, що українці воювали за рідну землю, за звільнення Європи – 7%, а за радянську батьківщину – 39%.

Ще три відсотки сучасних опитуваних вважає, що українці воювали за Сталіна у роки Другої світової війни.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *