«Армія дронів»: в Україні запустили державний проєкт зі збору коштів на безпілотники

«Армія дронів»: в Україні запустили державний проєкт зі збору коштів на безпілотники

Фандрейзингова платформа United24 спільно з Генштабом ЗСУ та Мінцифрою оголосили про запуск проекту «Армія дронів». Це програма, яка включає системну закупівлю дронів, їх ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання пілотів, пише Yahoo.

Перше завдання проекту – закупити 200 безпілотників Scout для ЗСУ, а також зібрати тисячі найпростіших безпілотників.

Через сторінку на сайті United24 люди з усього світу зможуть пожертвувати кошти або віддати власні безпілотники для потреб Збройних Сил України.

Ви можете відправити свій дрон на склад партнерів проекту — The Help Ukraine Center у Польщі або на хаб у США. Звідти його доставлять в Україну. Також українці зможуть відправити посилку через будь-яке відділення Нової Пошти. Потрібно буде сказати кодову фразу «доставка для «Армії дронів» ЗСУ», і оператор самостійно організує відправку.

Пріоритетом проекту є 200 професійних безпілотних авіаційних комплексів тактичного рівня для повітряної розвідки. Такі дрони можуть літати до 24 годин на відстані до 160 кілометрів і на висоті до 5 кілометрів. Вони оснащені декількома камерами з тепловізором, датчиками положення та програмним забезпеченням, і, головне, їх важко помітити, а тому й важко збити.

Планується закупити квадрокоптери з такими параметрами:

  • ємність акумулятора не менше 5000 мАг;
  • дальність польоту від 1 км;
  • камера з роздільною здатністю не менше 20 Мп;
  • час зарядки не менше 30 хвилин;
  • параметри фото – не менше 5280×3956, параметри відео – не менше 3840×2160;
  • бажано з джойстиком і пультом.