Україна пропонує США надати їй ракети великої дальності, наглядаючи за цілями

Україна пропонує США надати їй ракети великої дальності, наглядаючи за цілями

Намагаючись подолати опір адміністрації Байдена щодо надання Україні потужних ракетних систем великої дальності, український уряд пропонує США повну та постійну видимість списку передбачуваних російських цілей, пише CNN.

Чому це важливо: прозорість по суті дає США право вето на націлювання України на Росію та має на меті переконати адміністрацію, що надання критично важливої ​​зброї не призведе до ударів на російській території. Адже це, як побоюються США, призведе до ескалації війни та втягне Штати безпосередньо у конфлікт з РФ та Путіним.

Йдеться про армійські тактичні ракетні системи, або ATACMS класу «земля-земля», які можуть літати близько 200 миль (300 кілометрів), що приблизно в чотири рази перевищує відстань ракет, які використовують мобільні системи HIMARS.

Адміністрація Байдена досі не схвалила нову далекобійну зброю ATACMS і стверджує, що Україна добре працює з системами HIMARS, які вона зараз має. Адміністрація оголосила про фінансування ще 18 систем HIMARS для України, в результаті чого загальна кількість американських систем перевищить 30.

В адміністрації також є занепокоєння, що надання зброї великої дальності ATACMS перетне червону лінію в очах Москви, що призведе до того, що США стануть «прямим учасником конфлікту». Але ця червона лінія стає все більш розмитою після зухвалої анексії чотирьох територій України Росією. США заявили, що підтримуватимуть використання західної зброї в цих зонах, навіть якщо РФ тепер вважатиме їх своєю територією.

Тим не менш, ідея взяти більш активну участь у дискусіях щодо націлювання на Україну викликає у американців побоювання, що їх вважатимуть більш залученими, ніж вони хотіли б, зазначає CNN.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *