13 Липня, 2024

В Україні знову масово вимикають світло: криза може тривати роками

В Україні знову вимикають світло — масово і надовго, адже систематичні повітряні атаки російського війська на енергетичну інфраструктуру по всій країні не минули без тяжких наслідків. Про те, що буде далі, розповів експерт, якого цитує Ukrainska Pravda.

В Україні знову масово вимикають світло: криза може тривати роками

Мешканцям України у наступні два роки прийдеться стикатися з недостатньою кількістю електроенергії, навіть якщо деякі ушкоджені енергетичні об’єкти будуть відновлені.

Олександр Харченко, керівник Центру енергетичних досліджень, наголосив на вираженому дефіциті потужності української енергетичної системи, в той час як високовольтні мережі країни знаходяться в кращому стані.

Експерт також підкреслив, що немає швидкого способу розв’язання проблем з генерацією. Навіть якщо деяке устаткування, яке було пошкоджено, можна відремонтувати і відновити у найближчому майбутньому, загалом, його особистий прогноз не дуже втішає.

«На жаль, проблеми з генерацією швидко вирішити не вдасться. Навіть, якщо певну частину тих пошкоджень, які були нанесені, вдасться найближчим часом усунути й відновити, то, в цілому, мій особистий прогноз, що ми будемо жити з дефіцитом електроенергії наступні два роки й це буде нормальним станом для української енергосистеми», — заявив пан Харченко.

Україні не вистачає потужності для генерації електроенергії та можливостей імпорту для покриття споживання. Тому у деяких областях країни вже введено графіки відключень електропостачання.

Люди згадують досвід переживання осінньо-зимових блекаутів, які були позаминулого року в країні через ворожі обстріли, дістають павербанки, екофлоу та шукають інші способи забезпечити свої базові потреби в електричній енергії.