Єврокомісія підтримала кандидатство України в ЄС

Єврокомісія підтримала кандидатство України в ЄС

Україна в п’ятницю отримала “зелене світло” від виконавчої влади Європейського Союзу після того, як Єврокомісія рекомендувала надати державі «статус кандидата», оскільки Київ прагне приєднатися до альянсу з 27 країн. Про це пише Fox News.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн сказала: «Україна чітко продемонструвала прихильність жити за європейськими цінностями та стандартами. І ще перед війною розпочала свій шлях до ЄС».

«Ми рекомендуємо надати Україні статус кандидата, розуміючи, що країна проведе ряд важливих реформ», – додала вона.

Висока чиновниця ЄС сказала, що Україна вже впровадила 70% «правил, норм і стандартів» ЄС, але зазначила, що Києву потрібно ще працювати, коли йдеться про «верховенство права, олігархів, боротьбу з корупцією та основні права».

Вступ до європейського альянсу «заснований на заслугах», пояснила фон дер Ляєн.

«Прогрес повністю залежить від України», – зазначила вона.

Лідери блоку з 27 країн мають обговорити рекомендацію президента наступного тижня в Брюсселі під час саміту. Україна разом з Молдовою та Грузією офіційно подали заявку на вступ до ЄС лише через кілька днів після того, як Росія вторглася в країну.

Фон дер Ляйєн також рекомендувала надання «статусу кандидата» Молдові, якій йдуть прямі погрози з боку Москви. Грузії не рекомендували надавати статус кандидата, а замість цього їм порадили розробити план, який показує «чіткий шлях до структурних реформ».

Хоча Україна, схоже, має широку підтримку вступу до ЄС, залишається незрозумілим, як швидко її можна було б залучити до альянсу.

«Українці готові померти за європейську перспективу, – сказала фон дер Ляєн. – Ми хочемо, щоб вони жили з нами європейською мрією».