18 Липня, 2024

Україна відзначає День героїв – історія та сенс важливого свята

Сьогодні, 23 травня, Україна відзначає День героїв — свято, коли кожен українець згадує і вшановує тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашої Батьківщини та тих, хто бореться та захищає її зараз.

Україна відзначає День героїв – історія та сенс важливого свята

Це особливий день у нашому календарі, сповнений болю і гордості, пам’яті і вдячності.

День героїв — це нагадування про незламний дух українського народу, про тих, хто без вагань став на захист своєї землі, своїх родин, своєї культури. Це день, коли ми згадуємо всіх, хто боровся та бореться за Україну в різні історичні періоди: від козаків і січових стрільців до захисників та захисниць, що тримають оборону України сьогодні.

Як нагадує Espreso, дата була вибрана не випадково: саме 23 травня в 1938 році було вбито Євгена Коновальця, видатного українського військового й політичного діяча, полковника армії УНР. Вшанування його пам’яті стало символом відзначення всіх українських героїв, що започаткували ще на другому Великому зборі Організації українських націоналістів (ОУН) у 1941 році.

23 травня ми вшановуємо пам’ять тих, хто віддав своє життя за Україну. День героїв — це також день поваги та вдячності героям сьогодення, бійцям та ветеранам. Ці люди стали символами непереможності нашого народу, прикладом для майбутніх поколінь.

А ще це день єднання. Усі ми, українці, разом, як одна велика родина, де б не були, віддаємо шану тим, хто виборює нашу свободу. Кожен може сьогодні і щодня подякувати захисникам та захисницям, задонатити на найважливіші потреби війська, підтримати сім’ї загиблих.

Герої минулого та сьогодення — назавжди в історії України як символи відваги, патріотизму і незламності. Ми будемо розповідати про їхні подвиги дітям, щоб нові покоління українців знали, якою ціною здобуто нашу свободу.

Слава Україні! Героям Слава!

Україна відзначає День героїв – історія та сенс важливого свята