Інфляція в України встановила новий рекорд за понад шість років

Інфляція в України встановила новий рекорд за понад шість років

Споживчі ціни в Україні зросли у червні, що посилило тиск на зруйновану війною країну, де центральний банк підвищив процентні ставки до 25% для боротьби зі стрімкою інфляцією, пише Bloomberg.

Споживчі ціни зросли до 21,5% порівняно з роком раніше, досягнувши найвищого рівня за понад шість років. Вони були зумовлені витратами на постачання палива та продовольства, ускладненими вторгненням Росії.

Рівень інфляції в Україні стрімко зростає з лютого, коли Росія розв’язала повномасштабну війну. Це порушило ланцюги поставок, спонукало Національний банк України швидко збільшити вартість запозичень і намагатися впоратися з бюджетом, який постраждав через збільшення військових витрат і втрату доходів.

Щоб допомогти економіці, центральні банки викупили в уряду облігації на 225 мільярдів гривень (7,6 мільярда доларів). Банк також поглинає надлишкову гривневу ліквідність, продаючи долари та євро зі своїх валютних резервів.

Голова Нацбанку Кирило Шевченко попередив про ризики «гіперінфляції» в коментарі для «Економічної правди» в середу. Він також закликав уряд послабити тиск на центральний банк і позичати більше коштів на ринку.

Незважаючи на те, що західні донори пообіцяли допомогти Україні з витратами на реконструкцію та відбудову, допомога надходить не так швидко, як хотілося б Києву, що спричинило падіння міжнародних резервів.

Національний банк України збирається 21 липня, щоб прийняти рішення щодо процентних ставок, а також представити свій новий економічний прогноз та прогноз інфляції.