В Україні випустили гральні карти з обличчями російських військових злочинців

В Україні випустили гральні карти з обличчями російських військових злочинців

Колоди гральних карт із зображеннями підозрюваних у військових злочинах росіян прямують до українських солдатів, повторюючи ідею, використану під час війни в Іраку. Про це пише Newsweek.

Головнокомандувач Збройними силами України генерал Валерій Залужний повідомив у Facebook про випуск двох колод, які, за його словами, були розроблені некомерційною міжнародною розвідкою InformNapalm. Він написав, що раніше Центральне командування армії США випустило для військ колоди гральних карт, які містили інформацію про високопоставлених членів режиму іракського диктатора Саддама Хусейна. Випущені в 2003 році після того, як сили під керівництвом США скинули Хусейна, картки містили назву, ім’я та в деяких випадках фотографію розшукуваних чиновників, які могли бути помічені військами в цьому районі.

Залужний зазначив, що цього року волонтери InformNapalm продовжили традицію, розробивши подібні картки за підтримки українських військових. На картках міститься інформація про “російських військових злочинців і російських політиків і пропагандистів”, – сказав він.

У дописі було зображено задоволеного Залужного, який стоїть біля коробки з колодами карт.

«Чи знаєте ви всіх тих, хто вчинив військові злочини на території України? Ми знаємо, і ми покажемо вам», — повідомляє InformNapalm на своїй сторінці в Instagram.

Ідея використання гральних карт у військах для формування ключової військової розвідки використовувалася ще під час громадянської війни. Під час Другої світової війни армійський авіаційний корпус розповсюджував карти з силуетами німецьких та японських винищувачів, які зараз також є колекційними.

В останні роки американські військові розповсюджували колоди гральних карт із зображенням військової зброї Ірану.