Армія США надасть Україні собак-роботів для розмінування: ЗМІ

Армія США надасть Україні собак-роботів для розмінування: ЗМІ

Армія США надасть Україні собак-роботів для розмінування російських боєприпасів, які не розірвалися. Як пише Ukranews, про це повідомляло видання Politiсo з посиланням на власні джерела.

Видання пише, що Україна отримає роботів-псів Spot від розмінної компанії HALO Trust для знешкодження мінометних снарядів і касетних боєприпасів.

«За допомогою роботизованої руки замість голови, Spot може допомогти перетягнути нерозірвані боєприпаси, такі як касетні бомби, у ями, де містяться інші боєприпаси, дозволяючи безпечно підривати їх подалі від цивільного населення партіями від 50 до 100 патронів. 10 команд HALO дислокувалися в Бучі та Броварах», – йдеться у повідомленні.

Під час тестової сесії Spot добре показав себе з малими снарядами. Його робота допоможе утилізувати касетні боєприпаси, які застосовує Росія, по всій території України.

18 червня Пентагон оприлюднив список техніки, озброєння та іншого військового майна, які США передали Збройним силам України з початку повномасштабного вторгнення Росії. Станом на 15 червня, з початку війни США передали Україні 108 гаубиць, 26 500 систем Javelin та 1400 систем Stinger.

14 червня перший заступник глави Пентагону Кетлін Хікс заявила, що США й надалі допомагатимуть Україні зброєю, щоб зберегти її як суверенну державу.

Leave a Reply

Your email address will not be published.