Україна подає заявку на проведення Чемпіонату світу з футболу

Україна подає заявку на проведення Чемпіонату світу з футболу

Україна приєднається до заявки Іспанії та Португалії на спільне проведення Чемпіонату світу з футболу 2030 року — крок, схвалений президентом країни Володимиром Зеленським. Про це пише The Guardian.

Україна, яка перебуває під повномасштабним вторгненням Росії з 24 лютого, прийматиме одну з груп турніру, якщо заявка буде успішною. Іспанія та Португалія підтвердили два роки тому, що вони зроблять спільну пропозицію щодо проведення Чемпіонату у 2030 році, і приєднання України додасть цій ідеї нового виміру.

Незважаючи на те, що національна збірна України грає свої домашні матчі в Польщі, а внутрішня ліга, яка успішно відновилася в серпні, проходить за зачиненими дверима, є впевненість, що будь-які проблеми безпеки будуть набагато менш вираженими через вісім років.

Україна спільно з Польщею приймала Євро-2012 і показала, що може успішно проводити масштабні заходи в мирний час.

Заявка, яку підтримує УЄФА, зіткнеться з конкуренцією, в тому числі з боку співпраці між Єгиптом, Грецією та Саудівською Аравією, а також пропозицією Південної Америки від Уругваю, Аргентини, Парагваю та Чилі. Минулого місяця президент УЄФА Александер Чеферін заявив, що вважає, що Іспанія та Португалія складуть «переможну заявку».