20 Липня, 2024

Україна та США працюють над найсильнішою безпековою угодою з усіх – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив у зверненні в неділю, що працює над угодою з лідерами США, яка забезпечить військову, фінансову та політичну підтримку України протягом наступних 10 років. Про це пише Daily Wire.

Україна та США працюють над найсильнішою безпековою угодою з усіх – Зеленський

Минулого тижня Конгрес ухвалив двопартійний пакет іноземної допомоги, який виділяє додатковий 61 мільярд доларів на допомогу Україні у її військових зусиллях проти Росії, і закон був негайно схвалений президентом Джо Байденом.

У своїй промові на вихідних Зеленський окремо подякував лідеру меншості в Палаті представників США Хакіму Джеффрісу разом з усіма конгресменами США «за підтримку нашої країни та особисте лідерство в просуванні нового пакету допомоги Україні».

Україна та США працюють над найсильнішою безпековою угодою з усіх – Зеленський

«Також наші команди, України та США, зараз працюють над двосторонньою угодою з безпеки, і ми вже працюємо над конкретним текстом. Наша мета — зробити цю угоду найсильнішою з усіх, — сказав президент України. — Ми обговорюємо конкретні основи нашої безпеки та співпраці. Ми також працюємо над встановленням конкретних рівнів підтримки на цей рік і на наступні десять років, включаючи збройну підтримку, фінансову, політичну та спільне виробництво зброї».

Зеленський додав, що в розмові з Джеффрісом наполягав на тому, щоб США «якомога швидше» надали Україні ракети Patriot. Минулого тижня Пентагон заявив, що «поспішить» доставити в Україну ракети «земля-повітря».

«Угода має бути справді зразковою і відображати силу американського лідерства, — продовжив Зеленський. — Я вдячний і нашій команді, і команді американської сторони за прогрес у розробці угоди».

За даними Кільського інституту світової економіки, США наразі займають перше місце у світі за загальним обсягом військових і фінансових асигнувань для України. Україна отримала понад 43 мільярди доларів військової допомоги та понад 21 мільярд доларів фінансової допомоги від США. Німеччина виділила 10 мільярдів доларів військової допомоги — це друга за величиною військова підтримка України.