Україна в середу представила створену штучним інтелектом речницю на ім’я Вікторія, яка робитиме офіційні заяви від імені Міністерства закордонних справ, повідомляє Barrons.

Міністерство заявило, що «вперше в історії» використовуватиме цифрову речницю для читання своїх заяв, які все одно будуть написані людьми.
Одягнена в темний костюм, речниця представилася Вікторією Ші, «цифровою людиною», у презентації, опублікованій у соціальних мережах. Фігура жестикулює та рухає головою, коли говорить. Пресслужба міністерства закордонних справ повідомила AFP, що заяви Ші не були створені штучним інтелектом, а «написані та перевірені реальними людьми».
«ШІ допомагає нам створювати лише візуальну частину», — зазначили у МЗС.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав нову речницю «технологічним стрибком, якого ще не зробила жодна дипломатична служба світу». За його словами, головною причиною її створення була «економія часу та ресурсів» дипломатів.
Творці Ші — це команда під назвою The Game Changers, яка також створила контент віртуальної реальності, пов’язаний з війною в Україні. В основу назви речниці покладено слово перемога (victoria) та «штучний інтелект».
Зовнішність і голос Ші створені за зразком реальної людини: Розалі Номбре, співачки та колишньої учасниці української версії реаліті-шоу «Холостяк». Номбре народилася в нині окупованому Росією місті Донецьку на сході України. У її акаунті в Instagram 54 000 підписників, які вона використовує для обговорення стереотипів про українців змішаної раси та тих, хто виріс російськомовним. У Міністерстві повідомили, що Номбре взяла участь у процесі безкоштовно. У заяві наголошується, що Ші і Номбре «є двома різними людьми» і що офіційні заяви дає лише фігура ШІ.

Щоб уникнути підробок відео, вони супроводжуватимуться QR-кодом, який посилатиме їх на текстові версії на сайті Міністерства. Ші також коментуватиме консульські послуги чоловікам за кордоном, які зараз є суперечливою темою. Нагадаємо, що минулого тижня Україна призупинила такі послуги для чоловіків призовного віку, які живуть за кордоном, через що вони повинні повернутися у свою країну для проходження адміністративних процедур і, можливо, бути призваними до ЗСУ.