Україна ввела візовий режим із Росією

Україна ввела візовий режим із Росією

У п’ятницю Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка забороняє громадянам Росії в’їзд в Україну без віз, пише ABC News.

Цей крок, ймовірно, буде розглядатися як символічний, з огляду на те, що кордони між Росією та Україною залишаються закритими з тих пір, як Москва вторглася до свого сусіда 24 лютого, а Київ розірвав дипломатичні відносини з Москвою.

Тим не менш, візова вимога, яка має набути чинності з 1 липня, являє собою значну зміну щодо зручності подорожей, яка раніше дозволялася.

Президент України Володимир Зеленський заявив у соцмережах у п’ятницю, що рішення було мотивовано «безпрецедентними загрозами національній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності» України.

До вторгнення Росії в Україну росіянам не потрібні були візи для в’їзду в країну. Багато росіян мають родичів в Україні, а інші регулярно їздили, щоб відвідати південні пляжі України та історичні міста.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що його міністерство виступало за те, щоб ускладнити в’їзд росіянам в країну «з самого початку» війни, яку розпочала Росія і яка була в п’ятницю вже на своєму 17-му тижні.

«Настав час для такого рішення. Це продуманий крок, який захистить національну безпеку нашої держави», – сказав Кулеба.

За його словами, «символічним» є те, що дія Кабміну співпала з тим, що Єврокомісія рекомендувала дати Україні шлях до членства в ЄС.

«Напрямок руху нашої держави очевидний», – сказав Кулеба.