18 Липня, 2024

«Вдячні від усього серця»: як живе родина українських біженців в Bay Area

Сім’я біженців, яка втекла з України після повномасштабного вторгнення російських військ минулого року, знайшла нове життя в районі Bay Area, розповідає NBC Bay Area.

«Вдячні від усього серця»: як живе родина українських біженців в Bay Area

Після втечі зі сходу України та подорожі протягом місяця Юлія Карпенко з чоловіком і 5-річним сином Вовою приземлилася в Редвуд-Сіті. Вову прийняли в школу при Центрі Святого Франциска. Це відрізнялося від усього, що родина знала раніше.

Хлопчик злякався, побачивши стільки всього вдома. Він не хотів залишати свою маму і не говорив англійською, коли пішов у дитячий садок.

«Він досі боявся великого шуму, — сказала Карпенко. — Це може змусити його злякатися дуже швидко».

Через кілька місяців Вова почувається добре і освоївся.

«Я дуже пишаюся ним, тому що він має великі успіхи і прогрес», — сказала мама.

Центр Святого Франциска — це не просто школа. Він забезпечує харчами та одягом. Існує 259 житлових одиниць, які обслуговують малозабезпечені сім’ї, переважно латиноамериканські. Але коли сестра Крістіна Хелтслі почула історію Вови, вона зрозуміла, що сім’ю потрібно прийняти.

«Вдячні від усього серця»: як живе родина українських біженців в Bay Area

«У певному сенсі їхні історії однакові, — сказала Хелтслі. — Вони стали свідками та пережили багато насильства. Вони нещодавні іммігранти. Їм було потрібно, щоб ми їх прийняли, і ми це робимо».

Школа безкоштовна, але один із батьків повинен бути присутнім раз на тиждень. Карпенко проводить цей час для опрацювання розмовної англійської. Оскільки більшість батьків розмовляє лише іспанською, Юлія вивчає і її. Сім’я не лише вдячна за нову спільноту: місцеві мешканці допомагають їй розвиватися.

«Те, що ми їх зустріли, що вони нас знайшли, — каже Юлія. — Ми вдячні за це від усього серця».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *