Збірна України зробила передостанній крок до Чемпіонату світу з футболу

Україна обіграла Шотландію у відбірному матчі чемпіонату світу з футболу, щоб підняти бойовий дух змучених війною співвітчизників, пише CNN.

Незважаючи на безпрецедентну підготовку до міжнародного футбольного матчу, яка проводилася в іншій країні, Україна продемонструвала знаменний виступ, перемігши Шотландію з рахунком 3:1 у півфіналі плей-офф чемпіонату світу у Хемпден-парку у Глазго у середу.

Емоційна перемога, яка довела до сліз багатьох українських уболівальників, ставить Україну лише в одному кроці від кваліфікації на чемпіонат світу в Катарі наприкінці цього року. Україні тепер потрібно обіграти Уельс у Кардіффі у неділю у фіналі плей-офф, щоб вийти на чемпіонат світу.

Перед грою гості говорили про те, щоб підняти бойовий дух тим, хто повернувся на батьківщину під час війни, і вони зробили це завдяки голам Андрія Ярмоленка та Романа Яремчука. У другому таймі Каллум МакГрегор забив лише за 10 хвилин до кінця гри, але гості додали третій гол у доданий час, коли Артем Довбик забезпечив чарівну перемогу.

“Ця перемога була не для мене, не для гравців, вона була для нашої країни, – сказав журналістам після гри головний тренер України Олександр Петраков. – Ми грали за тих, хто бореться в окопах, за тих, хто б’ється до останньої краплі крові. Так, ми зробили невеликий крок до нашої великої мети. У нас попереду ще гра в Уельсі, і ми зробимо все. Ми надзвичайно горді українці».

Багато хто з місцевих уболівальників, одягнених з ніг до голови в шотландський одяг, постаралися продемонструвати підтримку опозиції, чи то стрічка українського кольору, чи синьо-жовті шкарпетки. Тепер, коли до гри в Катарі залишається лише одна перемога, є реальний шанс, що Україна буде там, що ще важливіше з огляду на те, що Росії заборонили брати участь у змаганнях.

Коли в ту особливу ніч у Глазго почало згасати останнє світло, все, що залишилося, — це українські вболівальники, які співали, плакали і танцювали на трибунах.