20 Липня, 2024

Українська гімнастка, донька бійця ЗСУ, очолила естафету з олімпійським вогнем

Про це повідомляє Федерація художньої гімнастики України, пише Espreso.

Українська гімнастка, донька бійця ЗСУ, очолила естафету з олімпійським вогнем

«Капітан нашої збірної команди в групових вправах, фіналістка Олімпіади в Токіо, призерка чемпіонату світу і чемпіонка Європи Марія Височанська з Олімпійським вогнем у Франції», — йдеться у повідомленні Федерації на Facebook.

Напередодні Федерація розповідала, що зазвичай вогонь несуть 27 спортсменів, стільки, скільки країн-членів Європейського Союзу. Цьогоріч до них приєдналася Марія, батько якої перебуває на передовій російсько-української війни та свого часу був захисником Донецького аеропорту, тобто «кіборгом». Дівчина стала капітаном спортсменів.

Її присутність на 9 травня, у День Європи, назвали символічною на підтримку європейських прагнень України та її участі в Олімпійських іграх.

«Я добре знаю, яку ціну ми платимо за те, щоб український прапор майорів на міжнародній арені», — сказала гімнастка.

Олімпійські ігри відбудуться в Парижі з 26 липня по 11 серпня 2024 року. Олімпійський вогонь відвідає понад 400 міст Франції, перетнувши країну, перш ніж досягти Парижа.

Нагадаємо: Марія Височанська — українська гімнастка, яка завоювала чотири медалі для України на чемпіонаті Європи 2020 року. Вона фіналістка Олімпіади в Токіо.

8 лютого організатори Олімпіади та Паралімпіади-2024 показали, як виглядатимуть медалі переможців: у кожній буде елемент металу, з якого зроблена Ейфелева вежа. 16 квітня в Греції відбулася церемонія запалення факелів Олімпійських і Паралімпійських ігор 2024 року.

Українська гімнастка, донька бійця ЗСУ, очолила естафету з олімпійським вогнем