Українські хакери під виглядом дівчат виманили в окупантів координати бази РФ

Українські хакери під виглядом дівчат виманили в окупантів координати бази РФ

Українські хакери створили фейкові акаунти привабливих жінок, щоб обманом змусити російських солдатів надіслати їм фотографії, завдяки яким воні дізналися геолокації та передали українським військовим, повідомляє Business Insider з посиланням на Financial Times.

Микита Книш, 30-річний ІТ-фахівець із Харкова, розповів виданню, що, коли в лютому цього року почалося повномасштабне вторгнення Росії, він хотів використати свої хакерські навички, щоб допомогти Україні. Він завербував інших хакерів і заснував групу під назвою Hackyourmom, яка зараз складається з 30 хакерів з усієї країни.

Минулого місяця вони обдурили російських солдатів у Мелітополі, створивши фейкові облікові записи та видаючи себе за привабливих жінок у кількох соціальних мережах, включаючи Telegram. Хакерам вдалося познайомитися з російськими солдатами і зрештою переконати їх надіслати їх фотографії з фронту.

Після того, як солдати надіслали фото, хакери змогли ідентифікувати, що вони були взяті з віддаленої російської військової бази поблизу окупованого Мелітополя. Інформацію передали військовим ЗСУ, і через кілька днів база була атакована.

«Моєю першою думкою було: я ефективний, я можу допомогти своїй країні, — сказав FT інший член команди Hackyourmom, який назвав себе Максимом. — Тоді я зрозумів, що я хочу більше цього — я хочу знаходити більше цих баз, знову і знову».

Український новинний сайт «Українська правда» минулого місяця повідомив про те, що на великій російській військовій базі в Мелітополі стався вибух, посилаючись на мера міста Івана Федорова. Українські чиновники відмовилися обговорювати роль хакерів в атаці на цю військову базу.

Книш розповів FT, що його команда брала участь і в інших хакерських атаках, включаючи витік баз даних російських військових підрядників, і обманом змусила російські телеканали відтворювати новинні ролики про жертви серед цивільного населення України.

«Для мене це було схоже на бій, — сказав Книш. — Без грошей, без блискучого програмного забезпечення і навіть без блискучих хаків — ви можете використовувати темну мережу проти свого ворога».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *