13 Липня, 2024

Українець очолив Марсіанську дослідницьку станцію в США

Від початку 2000-х у пустелі Сан-Рафаель, штат Юта, розташована Марсіанська пустельна дослідницька станція. Тут проводять геологічні та соціальні дослідження, симулюючи можливе життя астронавтів на поверхні Червоної планети, розповідає «Голос Америки».

Українець очолив Марсіанську дослідницьку станцію в США

Нещодавно керівником станції став український інженер Сергій Якимов.

«Ми приймаємо різні групи з усього світу, які проводять експерименти або тестують обладнання. І ця марсіанська станція класифікується як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі, вона близька до геології Марса наскільки це можливо», — розповідає в інтерв’ю Голосу Америки Якимов.

Як каже Сергій, ротація груп дослідників триває від двох тижнів. На станції вони живуть у спеціальних модулях та харчуються овочами й фруктами з «марсіанської» теплиці, а назовні виходять лише у скафандрах. Сергій також брав участь в кількох експедиціях, та каже, що найважче впоратись в ізоляції з нудьгою.

Для Якимова стати астронавтом — мрія. Раніше він вже став відомим в українських ЗМІ, коли його відібрали у список з сотні претендентів для майбутнього польоту на Марс, який мав бути організований компанією з Нідерландів Mars One. Компанія зрештою збанкрутувала, та Сергій своєї мрії не покинув.

«Я все життя йду до цієї мрії. Але треба робити якісь кроки. Можна звичайно просто сидіти на дивані й казати, що я хочу стати астронавтом. Мешкаючи в Америці вже декілька років, я працював інженером в маленькій компанії, але працювати там у сфері польотів людини в космос я все ще не міг. І тут була така можливість долучитися до цієї справи на станції», — розповів Якимов.

Як зазначає видання, Марсіанська пустельна дослідницька станція створена громадською організацією — «Марсіанським товариством», яке фінансується різними донорами. Серед них мільярдери Джеф Безос та Ілон Маск.